Gruzja, czyli niezwykła republika, w której kochają Polaków

Gruzja to kraj piękny i zaskakujący; to kraina kontrastów, gdzie niesamowite, kolorowe budynki są położone u stóp cudownych górskich stoków, a piękne plaże w Batumi przy bliższej inspekcji okazują się być całkiem kamieniste. Gruzja jest spowita mgiełką otaczających ją legend, ale pozostaje niezmiennie intrygująca dla turystów, którzy coraz chętniej wybierają się w te rejony świata i na własną rękę zwiedzają kraj, w którym na każdym kroku można zaobserwować idealną fuzję starego z nowym.

Gruzja to wbrew pozorom nie tylko Batumi. Spopularyzowany w Polsce kurort cieszył się szczególnym uznaniem w latach PRL-u. Dziś jednak niekoniecznie spełnia oczekiwania podróżujących; baza noclegowa nie zachwyca przyzwyczajonego do luksusów turysty, kamienie na plaży uniemożliwiają długie kąpiele słoneczne (o ile oczywiście akurat nie pada deszcz), a życie nocne praktycznie zamiera po 22. Pozostałe rejony Gruzji mają o wiele więcej do zaoferowania, choć wymagają od podróżującego bardziej zaawansowanych działań prowadzonych na własną rękę. Przykładowo – w poszukiwaniu nowych wrażeń miłośnicy wina wybierają się raczej do Francji lub Włoch. Nic bardziej mylnego! We wschodniej części Gruzji powstają najlepsze wina, a tradycje winiarskie liczą tutaj przeszło osiem tysięcy lat. O efektach tworzenia wina przy użyciu zdobywanego przez tyle lat doświadczenia można przekonać się odwiedzając ten rejon między sierpniem a październikiem, kiedy odbywa się winobranie. Z pewnością warto zwiedzić jedno ze skalnych miast, w którym możemy nacieszyć oczy niezwykłymi krajobrazami. Jednodniowa wycieczka w gruzińskie góry pozwoli nam w pełni zatopić się w otaczającej nas przyrodzie – w ciszy i spokoju, których od dawna już brak na najbardziej obleganych Polskich szlakach.

Gruzja to także jeden z najpiękniejszych, ale i najtrudniejszych alfabetów. Gruzini są niezwykle dumni ze swojego języka, dlatego przed wyjazdem warto jest przyswoić chociaż kilka podstawowych pojęć, dzięki którym nawiążemy kontakt z miejscowymi mieszkańcami. Oferta naszego Biura Tłumaczeń obejmuje także tłumaczenia z gruzińskiego; ze względu na powszechność języka rosyjskiego (szczególnie w dużych ośrodkach miejskich), umożliwiamy naszym Klientom również wykonanie tłumaczeń na język rosyjski, co z pewnością korzystnie wpłynie na wzajemne porozumienie.

georgia-999197_640

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clearPost Comment