Petersburg – Paryż Północy

UNESCO uznało je za 8 najbardziej atrakcyjne miasto na świecie. Bywa nazywane Amsterdamem, Londynem, Paryżem, a nawet Wenecją Północy. Skrywa mnóstwo sekretów, a jego historia jest owiana mroczną legendą spowitą w tajemnicę. To miejsce pełne kontrastów, gdzie przepiękne, romantyczne zaułki sąsiadują z olbrzymimi zakładami przemysłowymi. Sankt Petersburg jest ośrodkiem przemysłu ciężkiego, niemniej istotne dla gospodarki są tu również stocznie – ale pełno tu też zabytkowych cerkwi i przepięknych budynków.

Podróż do Sankt Petersburga może być długa i wyczerpująca; to, co miasto otwiera przed wytrwałym podróżnikiem jest jednak całkowicie warte trudu włożonego w wędrówkę. To niezwykle barwne miasto zaskakuje na każdym kroku, odkrywając przed zwiedzającymi bogactwo muzeów, zabytków oraz zapomniane karty historii. Miasto to, choć zbliżone do Moskwy, ma nad stolicą Rosji jedną, zasadniczą przewagę – to właśnie tu tchnienie kultury jest szczególnie wyczuwalne i tylko tu można zwiedzić jedyny w swoim rodzaju Ermitaż. Wielokrotnie uznawany za najlepsze muzeum na świecie obiekt zbudowany jest z aż pięciu pałaców, a w zbiorach znajdują się blisko trzy miliony dzieł sztuki oraz zabytków kultury światowej. Położenie Petersburga sprawia natomiast, że możliwe jest występowanie Białych Nocy; zjawiska, podczas którego na przełomie wiosny i lata słońce praktycznie nie znika za horyzontem. Ich apogeum przypada między 11 czerwca a 2 lipca, a ulice pełne są zarówno rdzennych mieszkańców miasta, jak i turystów zachwycających się różowawym nieboskłonem.

Podróż do Sankt Petersburga może być niezapomnianym doznaniem, które rozbudzi chęć związania się na stałe z tym miejscem. Decyzja o przeprowadzce, podyktowana czy to sympatią do miejsc, czy też względami biznesowymi, wymaga jednak dopełnienia rozlicznych formalności. Współpraca z doświadczonym tłumaczem języka rosyjskiego sprawi, że wszystkie dokumenty będą czytelne, a organizacja tej bardziej przyziemnej strony przedsięwzięcia będzie o wiele mniej nieprzyjemna, niż można pierwotnie zakładać.

st-petersburg-1225480_1920

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clearPost Comment